Anne Bebek Günlüğü

Resmen kendimi emzirme görevinden serbest bıraktım ve hiçbir zaman bir karar alma konusunda hiç mutlu olmadım. Söylememek oraya biraz zaman almadı. Bir toplum olarak emzirme ve bununla ilgili zorluklar hakkında daha dürüstçe konuşmaya başladığımız için şükrediyorum. Bu günlerde kadınlar çok fazla seçeneğe sahipler, ancak bazen emzirme yelpazesinde, yapmak istemediklerini yapmaktan utanıyorlar ve suçlanıyorlar.

Hayatım boyunca annem, beni annelik tecrübesinin en önemli noktalarından biriymiş gibi emzirdiği zamanından bahsetti, bu yüzden her zaman sadece bebeklerimde onları hemşirelerim ve annem kadar sevdiğimi varsaydım. . Hamile kaldıktan sonra, herkes hemşirelik planımın ne olduğunu bilmek istedi, çünkü özellikle ikizlerim vardı. Ve her türlü tavsiyeyi duydum. İkiz annelerin çoğu başlangıçta zor olduğunu kabul etti, ancak denememi istedi. Genellikle annemin neslinin kadınları olan diğerleri bana, günlerinde formülün sadece “iyi” olmadığını, herkesin hayatını basitleştirmenin faydası olan lüks bir tonik olarak statü sembolü olarak bakıldığını hatırlattı.

Hamileliğim devam ederken ikiz emzirmeyi araştırmaya başladım ve ideal olarak, onları aynı anda her bir göğüs üzerinde bir tandem beslemek istediğinizi öğrendim. Birkaç ikiz anne ile emzirmeyi nasıl idare ettikleri hakkında konuştum ve biri sadece emzirdiğini, ancak sadece zeminde her iki tarafta bir yere çarpı yapabileceğini söyledi. Gecenin ortasında bunu yaparken kendimi hayal etmeye çalıştım… ama… ya hala uyuyorsa? O anda kimse aç değilse? “Uyan onları!” Dediler. “Onları birlikte uyandırmak için eğitin!” Ummmm… ne tür bebekler bildiğinizden emin değilim, ama bunların hiçbiri çekici değildi.

Bir annenin günlüğü makalesi

whatsupmoms.com

Bunlara da göz atabilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir