Anne sütü ve etkileri

anne sütü

Bebeklerinin sağlığı ve güvenli gelişimi için, birçok anne hamileyken alkol almaktan kaçınır.

Bununla birlikte, bebeğiniz doğduktan sonra, arkadaşlarınızla veya bazı özel günlerde yemekle birlikte bir şeyler içmek isteyebilirsiniz.

Alkol kullanırsanız anne sütünde birkaç saat sonra alkol bulunur. Emziriyorsanız, alkol kullanmamak en fazla belirsizliği ortadan kaldırdığı için en güvenli seçenektir.

Alkolün emzirmeyi nasıl etkilediğine dair gerçekleri bilmek, emzirmeyi biraz alkol almakla birleştirmeye karar verirseniz nasıl güvenli bir plan yapacağınıza karar vermenize yardımcı olacaktır.

Alkol ve Emzirme Hakkında Gerçekler
Alkol anne sütünü nasıl etkiler?

Emziren bir anne alkol içtiğinde kan dolaşımına ve sütünden geçer. Alkol anne sütüne kanınızdan girecektir. Sütünüzdeki alkol seviyesi kanınızdaki alkolün seviyesine benzer olacaktır.

Alkol, anne sütünün kokusunu etkileyebilir. Alkol bebeğinizin uykusunu etkileyerek uyuşuk hale getirebilir ve huzurlu ve derin bir uykuya girme ihtimalini azaltır. Ayrıca, alkol anne sütünün tedarikini ve akışını olumsuz yönde etkileyebilir.

Genel bir kural olarak, 1 standart içeceğin (küçük bir bardak şarap) vücudunuzu ve anne sütünü tamamen terk etmesi 2 saat sürebilir. Bu, içmeye başladığınız andan itibaren 1 standart içecek için 2 saat, 2 standart içecek için 4 saat, 3 standart içecek için 6 saat süreceği anlamına gelir. Bunların tümü, ne kadar çabuk olduğunuz kilonuza ve metabolizmaya bağlıdır içme ve aldığınız alkolün gücü ve miktarı. İçtiğiniz zaman ile bebeğinizi emzirdiğiniz zaman arasında olabildiğince fazla zaman ayırmak en iyisidir.

Alkol, içmeye başladıktan 30-60 dakika sonra sütünüzde olacaktır. Ayrıca sisteminizde alkol varsa, süt akışınızın her zamanki gibi güçlü olmayabilir, ancak vücudunuz alkolü temizledikten sonra tekrar normale dönecektir.

Kanınızdaki alkol miktarını düşürmeyi bıraktığınızda, anne sütündeki alkol miktarı da düşecektir.

Bunlara da göz atabilirsin

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir