Bebek gazı nasıl çıkartılır?

Hiç şüphen yok. Yiyecekler GI kanalından geçerken, ince bağırsak işlemdeki kullanılabilir bileşenleri ve bakterileri emer. Burs’un çıkardığı yatağın duvarlarından geğirme.

Fakat kolay geçmediğinde, çiçeklenme ve rahatsızlık içinde toplanır. Bebekler özellikle buna meyillidir. Yenidoğan mı sindirim sistemleri olgunlaşmamış, bu yüzden çok fazla gaz üretirler ve bu normaldir. . Burada yapılacak çok şey var, Inf diyor ki Houston Çocuk Hastanesinde bir çocuk doktoru olan M.D. Biberonla beslenen bebeklerin bebeği vardır, ancak emzirme bebeği bağışıklık kazanmaz. Sonuçta yeni doğmuş bir bebek.
Bebeğiniz gazlı olduğunda, baskıyı hafifletmek için yardıma ihtiyacı olabilir. Bebeğin gazını almak için bu yatıştırıcı adımların birini veya hepsini deneyin.

Yeni anne-babalar genellikle küçük bir bebekten çıkan büyük seslere şaşırırlar. Yeni doğanlar oldukça sesli bir orkestra olabilir ve gaz çoğu zaman repertuarın bir parçasıdır. NYU Langone Health’teki pediatrik gastroenteroloji direktörü Jeremiah Levine “Gaz, sindirim sürecinin normal bir parçasıdır, ancak çoğu bağırsak şikayetinde de bulunur” diyor. “Çok fazla gaz, genellikle başka bir şeyin olup olmadığının bir belirtisidir.” İşte bebeği gazla tespit edip geçmesine yardım etmenin yolu.
Bebekler Neden Gaz Üretir?

Şimdiye dek gezegendeki her insanın gaz ürettiğini ve dışarı attığını anlayamadınız. Yiyecekler GI kanalından geçerken, ince bağırsak kullanılabilir içerikleri emer ve kalın bağırsaktaki bakteriler artıkları kırar, hidrojen ve karbondioksiti serbest bırakır ve proseste gaz kabarcıkları üretir. Geğirme, bir miktar gazın mideden erken kaçmasına izin verir ve geri kalanı kolondan rektuma gider, burada esas olarak bağırsak hareketleri veya osuruklar, tomurcuklar veya evinizde ne diyorsanız çıkartılır.

Ancak gaz kolayca geçmediğinde, sindirim sisteminde toplanır ve şişkinlik ve rahatsızlığa neden olur. Bebekler özellikle buna meyillidir. “Yenidoğan sindirim sistemleri olgunlaşmamış, bu yüzden çok fazla gaz üretiyorlar ve bu normal. Bebekler ayrıca daha fazla gaz üreten, beslenirken ve ağlarken çok fazla hava alırlar ”diyor Texas Çocuk Pediatri Houston’daki bir çocuk doktoru olan Samira Armin. Biberonla beslenen bebeklerde en kötüsü var, ancak emzirme bebeği bağışıklık yapmaz. Sonuçta yeni doğmuş bir bebek yetişkin bir erkekten daha fazla gaz geçirebilir.

parents.com

Bunlara da göz atabilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir