Bebek odası nasıl hazırlanır

Bebek odası hazırlamanın bazı püf noktaları vardır. Ebeveynlerin çoğu yatakta bebekleri ile yatakta uyur. Bazı ebeveynler birlikte uyumakta. Bazıları değil. Anne kucağında küçük kızı ile oynuyor. Ancak, bebeğiniz ve aileniz için kesinlikle iyidir. Fakat sonunda tüm veliler aynı görevle karşı karşıya kalacak Bebeğiniz yakında kendi alanınıza ihtiyaç duyacak. Her zaman oyuncak şeyler. Ve bu bizim neyle ilgili olduğumuzla ilgili! Bir bebeği olacak. Uyumak için gerçekten iyi bir zaman. Uyandığınızda da uyanabilirsiniz. Her şey bir gece için iyi. İşte mümkün olduğunca ağrısız yapmak için bazı hızlı ipuçları Duygularının engellenmesine izin verme. Söylemesi yapmaktan çok daha kolay, ancak bir nedenden ötürü listenin başında geliyor. Oda paylaşımı bebek odası modeli seçiminde bebeğinizle bağlantı kurmanın harika ve samimi bir yoludur ve odanızdan odaya geçiş yapmanın boğazınıza bir yumru getirmesi küçük bir şaşkınlıktır. Ama sonsuza dek süremeyeceğini biliyorsun. Bebeğinizin uzamasına ve gelişmesine izin vermelisiniz ve ayrıca tüm ailenin yatmadan önce iyi bir şekilde dinlendiğinden emin olmalısınız. Odanızda bir karyolası olmadan bir süre tuhaf olacak, ancak gerçekten bunun doğru bir karar olduğunu düşünüyorsanız, kendinizin üzülmesine izin verin, ancak fikrinizi değiştirmesine izin vermeyin. Odanıza düşkünce paylaşım sunun, ancak bunun yalnızca geçici bir düzenleme olduğunu unutmayın.
Harekete geçmeden önce bebeğinizin odalarına aşina olduğundan emin olun. Soğuk hindilere gitmek, küçük çocuğunuz için en iyi seçenek olmayabilir. Önce bebeğinizi odasına sokmak için harekete geçmeden önce biraz zaman ayırın. Her gün içeride biraz daha fazla zaman geçirin, bir hikaye okuyun ya da oyuncaklarla oynayın. Odaya “onun” adını verdiğinizden ve tüm eşyalarının onun için nasıl orada olduğu hakkında konuşun. yakınlaşmış günler için bebek odası mobilya yerinin açık ve ferah olması gerekiyor. Bir ya da iki gün sonra, yatağını keşfetmesine izin verin, hatta belki de yatağın içinde de bazı oyun zamanlarını ayırın. Odanın güvenli olduğunu ve yatağın da güvenli olduğunu görmesine izin verin. Tüm bunlar bebeğinizin büyük harekete hazır hale gelmesine yardımcı olur.

Hastalık ya da diş çıkarma sırasında hamle yapmayın! Bebeğiniz soğuk algınlığı içindeyse veya diş çıkarsa, yine de iyi bir uyku uykusu gelebilir. Yapmak istediğiniz son şey, şu anda çevresini değiştirerek sıkıntıya neden olmaktır.

Tüm rahatsızlıklar sona erene kadar bekleyin ve gerekirse alışma işlemini tekrarlayın. Hiçbir yarış yoktur ve sorunsuz bir geçiş için zamanlama çok önemli olabilir. Şekerleme ile başlayın. Bebeğiniz geçiş için hazır olduğunda, kendi odasında gündüz kestirmeyle başlayın. Bebeğinizle yatağa yatırırken konuşun ve orada uyumasının iyi olduğunu bilmesini sağlayın. Tüm büyük değişikliklerde olduğu gibi, gündüz vakti boyunca yapmak herkes için çok daha kolaydır. Gün içinde kendi yatağında uyuma rutinine yerleştikten sonra, gece orada yatmak bir sonraki adımda daha doğal olacaktır.

childrenssleepconsultant.com
Share

Bunlara da göz atabilirsin

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir