Tavsiyeler

1. pratik olun
Bazı bebek odası tavsiyeleri için Yapabiliyorsanız, yatak odanızın yakınında sessiz bir oda seçin, böylece geceleri fazla yürümek zorunda kalmazsınız. Soğuk bir odada yeterli ısıtma olduğundan ve sıcak bir odanın iyi havalandırıldığından emin olun.

Pencereler çok fazla ışığa izin verirse, odayı karanlık tutmak için karartma perdeleri veya perde astarları yerleştirirseniz, bebeğinizin gece uyumasına yardımcı olabilir.
2. Tutarlı olun
Ev tarzınız geleneksel mi, çağdaş mı yoksa bundan mı, yoksa bundan mı? Fidanlık tasarımınızın tarzınızı ve evinizin geri kalanı için seçtiğiniz dekoru yansıttığından emin olun. Bu şekilde, yerin dışına bakmayacak ve sen bundan bıkmayacaksın.
3. Kendi ruh hali tahtanızı oluşturun
Fikirler için çevrimiçi ve dergilerde arama yapın ve bir ruh hali tahtası oluşturmak için sevdiklerinizi bir araya getirin. Renklerinizi seçmek, fikirlerinizi odaklanmış tutmak ve temanızı bir araya getirmek için kullanın.
4. Basit tutun
Dışarıdaki tüm muhteşem  mobilyaları ve aksesuarları ile, üstünden geçmek kolaydır. Bu yüzden çocukça değil çocuk dostu düşünün.

Basit tutun ve odanın başında tek bir odağa karar verin; bir mobilya ya da sanat eseri olabilir. Tavsiye bebek odası Tarafsız bir geçmişe gidip yaşa uygun aksesuarları karıştırırsanız, muhtemelen birkaç yılda bir yeniden dekore etmeniz gerekmez.
5. Yumuşak, sakin renkler seçin
Sakin kullanmayı, renkleri beslemeyi düşünün. Bebeğiniz büyüdüğünde, yatak odası hakkında kendi fikirleri olacaktır, bu yüzden sizi rahat ettiren şeyleri düşünmek için bu özel zamanı ayırın. Yeni doğanın talepleriyle, çoğu annenin her şeyden daha sakin olması gerekir.
6. uyarlanabilir dekor seçin
Fidanlık dekorunun bebeğinize ne kadar süre dayanabileceğini göz önünde bulundurun. Çocuğunuz başka bir şeye karar verirse veya çocuksu olduğunu düşünüyorsa, hikaye kitabı veya çizgi film karakterleri içeren duvar kağıdının birkaç yıl içinde değiştirilmesi gerekebilir.

Duvar çıkartmaları ucuz, kolay bir alternatiftir ve çocuğunuz büyüdüğünde kolayca sökülebilir.
7. Güvenliği düşünün
satın alıyorsanız, BS EN 71: 2008 ile tanışması gerekir, çünkü İngiltere’de satılan tüm yeni  bu güvenlik standardını karşılamalıdır. Bebek karyolasının yeterince derin olmasını, kesik veya basamak olmamasını ve barların birbirinden doğru mesafede olmasını sağlar.

Yatağın etrafında pencerelerden, ısıtıcılardan, lambalardan, duvar dekorasyonlarından ve kablolardan uzağa yerleştirerek güvenli bir bölge oluşturun. Bebeğinizin üzerine düşebileceği mobilyaları da bebek karyolasından uzak tutun.
8. Önce anahtar parçaları seçin
Garip geliyor ama dekorasyona başlamadan önce mobilya parçalarına karar vermek iyi bir fikir. Ebeveynler genellikle önce renkleri seçer, ancak boya, kumaş ve duvar kağıdını temel mobilya parçalarınızla eşleştirmek daha kolay ve ucuzdur.

Share

Bunlara da göz atabilirsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir